fbpx

Vectus Palomar – nie boimy się użyć stwierdzenia : Najlepszy laser do epilacji! 

Od lat usuwamy zbędne owłosienie, pomagamy usunąć wrastające włosy, a także walczymy z podrażnieniami na skórze i skutkami niektórych chorób (np. zespół policystycznych jajników, hirsutyzm). 

Za co tak lubimy laser Vectus Palomar:

 1. Jest to jedyny laser na świecie posiadający  inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel. Dzięki temu jesteśmy w stanie dobrać idealny parametr dla Twojej skóry, tak aby był on skuteczny i bezpieczny.
 2. Głowica posiada system chłodzący (Advanced Contact Cooling), skóra jest chroniona przed, w trakcie a także po emisji światła laserowego. Nasze klientki już wiedzą, że znacznie zwiększa to komfort zabiegu.
 3. Zwiększona końcówka laserowa dedykowana dla dużych partii sprawia, że zabieg trwa bardzo krótko. Przykładowo: zabieg na pachy  trwa około 10 minut!
Czas zabieguod 5min do 60min
Efekt po1 zabiegu- zalecana seria 6 zabiegów
Kosztod 200zł

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi:

 1. Ile należy wykonać zabiegów?

Ilość zabiegów jest bardzo indywidualna, zależy od ilości, grubości oraz koloru włosów, a także od samego organizmu. Najczęściej jest to minimum 6 zabiegów.

 1. W jakim odstępie należy wykonywać zabiegi?

Odstęp pomiędzy zabiegami zależy od partii: 

 • Bikini, pachy, ramiona, kark co 4 – 6 tygodnii
 • Twarz 4 tyg.
 • Nogi, brzuch, plecy 8-10 tyg.
 1. Dlaczego należy wykonać aż kilka zabiegów?

 Laser działa na włosy w fazie wzrostu (anagenu), gdy cebulka włosa znajduje się jeszcze w mieszku włosowym. Z każdym zabiegiem usuwamy daną partię włosów znajdującą się w tej fazie. 

 1. Czy po zakończonej serii włoski odrosną?

Mieszki włosowe pod wpływem promieniowania laserowego są niszczone. W miejscu uszkodzenia nie mogą powstać nowe włosy. W konsekwencji niektórych chorób lub wahań hormonalnych zdarza się, że powstają nowe mieszki włosowe. Jednak najczęściej klienci są bardzo zadowoleni z efektów, które są trwałe. Trzeba pamiętać, że zaleca się wykonywanie zabiegu przypominającego raz w roku.

 1. Czy depilacja laserowa boli?

Jest to bardzo indywidualna kwestia zależna od organizmu, dlatego przed zabiegiem laserowym nie należy się nastawiać , że będzie bolało. Chłodząca głowica zwiększa komfort zabiegu. Dodatkowo zawsze tempo zabiegu dobieramy odpowiednio do klienta.

 1. To prawda, że przed zabiegiem i pomiędzy zabiegami nie należy golić włosków?

Jest to nieprawda, często mylone z zabiegiem depilacji woskiem lub pastą cukrową. W przypadku epilacji włoski przed zabiegiem wręcz muszą być zgolone. Dzięki temu promieniowanie laserowe jest skupione pod skórą, a także zapobiegamy poparzeniom na skórze.

 1. Czy opalona skóra jest przeciwwskazaniem?

Im ciemniejsza skóra tym niższy parametr zabiegowy, dlatego warto robić zabieg laserowy na naturalnym kolorze skóry. 2-3 tygodnie przed zabiegiem laserowym nie można się opalać, a także stosować samoopalaczy, balsamów brązujących. Bezpiecznie można się opalać po dwóch tygodniach od zabiegu.

 1. Czy po depilacji laserowej występują podrażnienia?

Po epilacji laserem Vectus najczęściej występuje zaczerwienienie i pieczenie, które znika tego samego dnia. Mogą również pojawić się: opuchnięcie mieszka włosowego i drobne strupki. Zalecamy używanie kremów łagodzących i stosowanie się do zaleceń pozabiegowych. Najczęściej następnego dnia nie odczuwamy już dyskomfortu związanego z zabiegiem. 

 1. Czy depilację laserową można wykonywać tylko jesienią i zimą?

Depilację laserową można wykonywać cały rok, pod warunkiem, że nie wystawiamy danej partii na działanie promieniowania UV lub stosujemy filtr zgodnie z zaleceniami.  Wykonanie depilacji np. pach, bikini czy pleców nie stanowi problemu w okresie letnim.

 1. Czy promieniowanie laserowe jest szkodliwe dla organizmu?

Depilacja laserowa jest bezpieczna pod warunkiem, że nie występują przeciwwskazania do zabiegu. Dlatego ważne jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu medycznego przed zabiegiem. 

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny, jeśli jednak nadal szukasz odpowiedzi na swoje pytania napisz do nas lub zadzwoń, chętnie rozwiejemy wszystkie wątpliwości 🙂

Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Was na zabiegi depilacji laserowej VECTUS!!

Contact

Napisz do nas
+ 48 534 433 507
info@sylvetka.pl