fbpx
Aktualnie na rynku mamy “sto tysięcy” urządzeń do zabiegów radiofrekwencji mikroigłowej, można je podzielić na kosmetyczne i medyczne, certyfikowane i nie, o mocniejszych parametrach i o słabszych, z różnymi rodzajami igieł oraz o różnej mocy. Jak wybrać TO, które przyniesie najlepsze efekty? Bo przecież o efekty nam chodzi, prawda?
Czas zabiegu60 minut
Efekt po1-2 zabiegach
Kosztod 600zł

Zacznijmy od początku, co to jest takiego ta radiofrekwencja mikroigłowa? Nie będę pisać językiem medycznym, bo nie o to tutaj chodzi, opowiem Wam to tak jakbym tłumaczyła swojej mamie 😉

Radiofrekwencja to nic innego jak częstotliwość radiowa, ale w urządzeniach medycznych tym skrótem określa się emisje fali elektromagnetycznej (trochę jak prąd w gniazdku). W zabiegach wykorzystujemy tę technologię do mocnego podgrzania tkanek.

Radiofrekwencja kontaktowa

Pomysł, by podgrzać komórki prądem i w efekcie doprowadzić do skurczenia kolagenu oraz pobudzenia komórek do produkcji nowego, jest bardzo dobry. W praktyce nie wygląda to jednak tak korzystnie jak w teorii. Problem polega na tym, że największe natężenie prądu występuje przy powierzchni skóry. Jeśli więc chcemy mocno ją podgrzać w głębszych warstwach, musimy ustawić takie parametry, które spowodują poparzenie naskórka. Nie da się więc tą metodą podgrzać bezpiecznie skóry właściwej na tyle, by uzyskać dobry rezultat.*

Nowsza metoda, którą jest radiofrekwencja mikroigłowa wyposażona jest w końcówkę w kilkudziesięcioma mikroigłami i to one są elektrodami, przez które bezpośrednio wewnątrz tkanki płynie fala elektromagnetyczna. Decydująca różnica polega więc na przeniesieniu przepływu prądu w głąb skóry. Zabieg polega na tym, że igły wbija się w skórę i dopiero wówczas emituje się przez nie prąd. To sprawia, że nie podgrzewa on naskórka, a największe natężenie prądu występuje w skórze właściwej (czyli odwrotnie niż w RF kontaktowej), na takiej głębokości, jaką precyzyjnie ustawimy.*

Główne zastosowanie radiofrekwencji to poprawa jakości skóry: napinanie jej, stymulacja powstawania nowego kolagenu i elastyny, a przez to jej pogrubianie, w efekcie rozprostowywanie i wypełnianie zmarszczek i lifting.

Teraz trochę o parametrach czyli jak rozpoznać dobre urządzenie i dobrego operatora tego urządzenia??

Bez wątpliwości dobry sprzęt to taki, który jest sprawdzony! Certyfikowany na sprzęt medyczny, z badaniami klinicznymi, ale to nie wszystko, jak napisałam ważna jest obsługa, bo co z tego, że mam samochód z manualną skrzynią biegów jak nie potrafię nim jeździć i ostatecznie wolę automat! 😉

Doświadczenie pracy na sprzęcie, wysokie parametry oraz dodatkowe możliwości maszyny dają super efekty!

RESZTA ARTYKUŁU TYLKO DLA LUDZI O MOCNYCH NERWACH 🙂

UWAGA !! Teraz zacznę chwalić nasze doświadczenie i nasz sprzęt 🙂

VIVACE to urządzenie medyczne -certyfikowane. Od innych RF mikroigłowych odróżnia je kilka parametrów technicznych dzięki, którym osiągamy lepsze efekty zabiegowe:

  1. W pracy wykorzystujemy 36 tytanowych igieł w dwóch rodzajach: igieł izolowanych oraz nieizolowanych, a teraz co to oznacza, po krótce, izolowane to takie, które przesyłają sprecyzowaną falę radiową bez rozprzestrzeniania jej po organizmie, natomiast nieizolowane pozwalają na rozejście się fali w tkankach przez co uzyskujemy podgrzanie większego obszaru, stosuje się to w różnych celach zależnych od problemu klienta.
  2. Wbudowana lampa LED- przyspiesza gojenie działając już w trakcie zabiegu
  3. Głębokość działania do 35mm- zależna od problemu klienta
  4. Wysokie parametry – 1MHz- 2MHz, 50-100W
  5. Szybkość działania dzięki technice wielokrotnych wkłuć zabieg jest krótszy.
  6. Rekonwalescencja po zabiegu to około 5h

Zabiegi oparte na radiofrekwencji można stosować praktycznie przez cały rok. Nie ma tu ograniczeń sezonowych, szczególnie w przypadku RF mikroigłowej. Ryzyko przebarwień jest niewielkie w porównaniu do radiofrekwencji kontaktowej czy laserów.

Mam nadzieję, że ktoś dotrwał do końca artykułu 🙂 Jeśli macie jakieś pytania chętnie odpowiem. O RF mikroigłowym wiem wszystko !

Contact

Napisz do nas
+ 48 534 433 507
info@sylvetka.pl